MAS Hornolidečska » Území MAS » Ústí

znak UstiPrvní zmínky o obci Ústí se datují do roku 1503. Ves vznikla podél již existující obchodní cesty mezi Polskem a Uhrami. Osídlení je dodnes soustředěno kolem hlavní komunikace, jen nepatrná část zástavby se nachází na odlehlých samotách. Ve středu obce se zachovalo několik roubených stavení. Východní část katastru patří do pohoří Javorníků (nejvyšší bod Babínek, 563 m. n. m.), západní část patří k Vizovické vrchovině (vrch Svatý, 550 m. n. m.).

Obec je také železniční křižovatkou s dvojkolejnou tratí Hranice na Moravě - Púchov a jednokolejnou tratí Vsetín - Velké Karlovice.

Pro rekreační i profesionální sport slouží fotbalové hřiště, sportovní areál u SOKOL klubu s kuželnou, asfaltovým hřištěm a hřištěm pro volejbal a nohejbal a v dolní části hřiště využívané především florbalisty. Už v roce 1921 vznikl v obci Sbor dobrovolných hasičů, který je i dnes aktérem společenského a kulturního dění v obci. Pořádá nejen hasičská cvičení, ale i sportovní akce pro děti nebo hody s průvodem masek a voděním berana.

Aktivní je také TJ Sokol se svým oddílem kopané a šachu, v obci působí včelařský spolek a myslivecké sdružení.

 

www.obecusti.cz

              Budova obecniho uradu             nejstarsi budova v obci

Kotlíkové dotace

12. 9. 2023 - 30.8.2024

NZÚ Light

MAS Hornolidečska

 
 

Rychlý kontakt

MAS Hornolidečska, z.s.
Sídlo: Lidečko 467, PSČ 756 12

Kancelář: Lidečko 36, PSČ 756 12 (buodva ZŠ Lidečko)

ID datové schránky: 7uyxvcg

 

IČ: 266 76 109
mail@mashornolidecska.cz

www.mashornolidecska.cz

 

více ZDE

 

 

kızılay dershaneler