MAS Hornolidečska » Území MAS » Horní Lideč

znak HLObec Horní Lideč leží v kotlině ohraničena od severozápadu úpatím svahů Javorníků, Vizovických vrchů od jihozápadu a Bílých Karpat od severovýchodu. Za první písemnou zmínku o obci je pokládána zakládací listina cisterciáckého kláštera ve Vizovicích z 20. srpna 1261. V obci se nachází několik památek lidové architektury: dřevěná sýpka s pavlačí z poloviny 19. stol., repliky dřevěné zvonice a roubené studny.

Z náboženských objektů se zachovala socha Matky milosrdenství (1874), kamenný kříž (1920), kaple se zvonicí (1929). Za velkého úsilí a dobrovolné práce občanů byl v letech 1992 až 1994 vybudován filiální kostel sv. Václava.

V současné době se Horní Lideč stala přirozeným centrem celé spádové oblasti Hornolidečska.

Obec Horní Lideč poskytuje mnoho možností jak strávit příjemnou dovolenou. Pro sportovně založené návštěvníky nabízí Relaxační a turistické centrum Ke kulturnímu dění v obci patří připomínka Tří králů, masopustní veselí s fašankovým průvodem, velikonoční pomlázka, koncerty ve sportovně turistickém areálu, obchůzka Mikuláše s čerty, adventní koncerty, výstava lidových betlémů, živý vánoční betlém, setkání nově narozených dětí u vánočního stromku a tradiční silvestrovské vatry. Každoročně 28. září slaví obec pouť se svatováclavským jarmarkem.

Obec Horní Lideč získala v roce 2001 ocenění Vesnice roku Zlínského kraje.

 

www.hornilidec.cz

               Kostel sv. Vaclava HL         Sportovni areal HL

Kotlíkové dotace

12. 9. 2023 - 30.8.2024

NZÚ Light

MAS Hornolidečska

 
 

Rychlý kontakt

MAS Hornolidečska, z.s.
Sídlo: Lidečko 467, PSČ 756 12

Kancelář: Lidečko 36, PSČ 756 12 (buodva ZŠ Lidečko)

ID datové schránky: 7uyxvcg

 

IČ: 266 76 109
mail@mashornolidecska.cz

www.mashornolidecska.cz

 

více ZDE

 

 

kızılay dershaneler