MAS Hornolidečska » Území MAS » Pozděchov

znak PozdechovObec Pozděchov leží v severní části Vizovické vrchoviny. Rozkládá se pod horami Klášťov, Vartovna a Svéradov, který je svou nadmořskou výškou 736 m nejvyšším bodem v obci. První písemné zmínky o Pozděchovu pocházejí z roku 1361, kdy patřil k panství cisterciáckého kláštera ve Vizovicích.

Pozděchov je jako malá vesnice výjimečná svými dvěma kostely. Katolický kostel sv. Jiří byl postaven 1700 až 1710. V roce 1890 byl vysvěcen kostel evangelický. V krásném údolí "Trubiska" uprostřed pozděchovských lesů stojí dřevěný zámeček, vybudovaný jako letní sídlo šlechtici z Vizovic. V blízkosti zámečku byly zřízeny rybníky Kačeňák a Hubertek.

V katastru Pozděchova se nachází chráněné naleziště šafránu bělokvětého. V létě si mohou zájemci zahrát na dvou kurtech tenis nebo volejbal, v zimě se hřiště změní na ledovou plochu, na níž lze při umělém osvětlení bruslit i večer. V Pozděchově je v zimě v provozu také lyžařský vlek s možností nočního lyžování při umělém osvětlení. Pro krajinu v okolí Pozděchova jsou typické hluboké lesy plné starých stromů i vzácných rostlin.

Turisté si ji mohou vychutnat při procházkách po naučných stezkách. Přímo v Pozděchově slouží turistická ubytovna s půjčovnou horských kol.

 

www.obecpozdechov.ic.cz

 

      lyzovani v pozdechove          Pohled na obec z veze kostela

Kotlíkové dotace

12. 9. 2023 - 30.8.2024

NZÚ Light

MAS Hornolidečska

 
 

Rychlý kontakt

MAS Hornolidečska, z.s.
Sídlo: Lidečko 467, PSČ 756 12

Kancelář: Lidečko 36, PSČ 756 12 (buodva ZŠ Lidečko)

ID datové schránky: 7uyxvcg

 

IČ: 266 76 109
mail@mashornolidecska.cz

www.mashornolidecska.cz

 

více ZDE

 

 

kızılay dershaneler